Rozdělení krajských soutěží pro nadcházející ročník

Tomáš Salamon, 26.06.2015 V podnělí 22.6. se uskutečnil Aktiv klubů a oddílů Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Ten stanovil modely všech soutěží, které regionální svaz ledního hokeje pořádá. To znamená, že víme, jak bude vypadat příští sezóna ve všechn našich kategoriích, krome dorostenců.

Co se mužské kategorie týče, nedochází k žádným změnám, co se herního systému týče. Zpestření příjde v podobě soupeřů. Logicky se nestřetneme s Kopřivnicí, která loni postoupila do druhé ligy. Místo toho jsme si všichni slibovali obnovené derby s Karvinou, která dle regulí měla sestoupit o soutěž níž. Našim sousedům však minulý týden přišla potěšujícíc zpráva, že v lize díky novému hracímu modelu setrvávají. Derby neuvidíme ani v případě Bohumína, který se odhlásil z finančních důvodů. Útěchou nám můžou být zápasy s obnoveným V týmem Nového Jičína nebo Uničovem a Šternberkem. Tyto týmy na nějaký čas sešly z našich očí a budou tak příjemným a neokoukaným zpestřením.

Rozložení mládežnických soutěží si můžete prohlédnout v Zápisu z aktivu.