Co přinesly středeční boje na východě?

Tomáš Salamon, 18.11.2010 Po skalpu Přerova dostali Orli zasloužené volno. Nucená pauza byla ještě umocněna tím, že se zápas se Zubry hrál v pátek a orlovští měli na regeneraci den navíc. Zatímco naši válečníci odpočívali, na východní frontě probíhaly boje v plném proudu. Pojďme sečíst padlé a hlásat slávu poraženým.

Nejkrvavější šrámy utrpěla proti očekávání Opava. Bobři sídlící na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy přivítali na svém bitevním poli Opavskou jízdu. Hosté se těšili lepšímu postavení v tabulce a chtěli si vybudovat před soupeřem náskok, Valaši však jejich útok tvrdě odrazili a zvítězili 7:0.

Střelným prachem se nešetřilo v Havířově. Uničovský celek má nejhorší výsledky v celé soutěži a od začátku skomírá na posledním místě. Není divu, že si havířovští s chutí zastříleli. V jednoznačném utkání vstřelili devět branek. Příště si ovšem budou muset více krýt záda, neboť sami čtyři góly obdrželi.

Bitvy na ostří nože byly vidět v Přerově a Uherském Hradišti. Zubři hostili Nový Jičín, Hradišťané zase odolávali nájezdníkům z Břeclavi. Oba zápasy skončily shodně 3:4 a ani jeden nebyl odehrán v základní hrací době. Nový Jičín se radoval v prodloužení a Břeclav si přiklonila štěstěnu na svou stranu až při soubojích muže proti muži, samostatných nájezdech.

Drama se očekávalo na půdě lídra ze Šumperku. Na jeho led přilétali prostějovští Jestřábi, kteří hnízdí na čtvrté příčce. Po dlouhé přetahované nakonec Draci splnili roli favorita a vyhráli 5:3. Domácí tvrz proti Vsetínu bránili i hodonínští Drtiči a počínali si znamenitě. Svému soupeři nedovolili ani jeden přesný zásah a radovali se z vítězství 3:0.

Jediným celkem, který na své půdě nevyválčil ani bod, byl Frýdek – Místek. Ten hostil svého souseda v tabulce, brněnskou Techniku. Domácí sice ještě v polovině utkání vedli, ale Brněnští bojovníci se nenechali zastrašit a nakonec zvítězili 2:3

Orlovský generál Aleš Flašar měl dost času na to připravit si strategický plán pro útok na Novojičínskou půdu. Medik Luděk Kokeš sice stále vede v evidenci několik raněných, ale zbytek týmu je odpočatý a připravený pozvednout své zbraně k boji. Orlovskou invazi se chystá podpořit i fanouškovská jednotka a navýšit počet bojovníků v hledišti můžete i vy, když se přihlásíte k výjezdu.

HC ZUBR Přerov – HC Nový Jičín 3:4 po prodl. (1:0, 2:2, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky:
9. Kolář (Kohút, Vlček), 22. Kolář, 33. Hanák (Faltýnek) - 24. Gebauer (Hruška, Vrdlovec), 26. Vrdlovec (Pavlačka, Hruška), 53. Andrýsek (Horák), 63. Pavlačka.

SHK Hodonín – VHK Vsetín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
10. Rehuš (Tomášek), 36. Jurásek, 53. Hoza (Penák, Beňa).

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Slezan Opava 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
25. Bokroš (Balga), 33. Bokroš (Bacul, Růčka), 37. Matějný (Vašut), 38. Tatarčík (Kostelňák, Martiník), 41. Balga (Matějný), 49. Varga D. (Matějný, Bacul), 57. Bokroš (Kostelňák, Růčka).

HC Uherské Hradiště – HC Břeclav 3:4 po sam. náj. (0:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
21. Mikeš (Matula), 32. Kurial (Mikeš), 45. Knebl - 19. Hrůza (Novák, Novák E.), 26. Kurial (Gmela), 43. Kurial (Klimovič, Gmela), 65. Hrůza.

Salith Šumperk – LHK Jestřábi Prostějov 5:3 (0:0, 4:1, 1:2)
Branky a nahrávky:
21. Ambruz (Sedlák, Hulva), 26. Drtil (Červenka), 31. Hulva (Ambruz, Holík), 37. Brunec (Holík), 48. Ambruz (Hulva, Sedlák) - 31. Čuřík (Žajgla), 45. Meidl, 59. Meidl (Žajgla).

AZ Havířov – HC Uničov 9:4 (3:0, 2:1, 4:3)
Branky a nahrávky:
5. Říčka (Pavlas, Balčík), 16. Sztefek (Krisl, Stránský), 20. Najdek (Klimša, Maruna), 29. Najdek (Prokeš T.), 38. Maruna (Klimša, Zientek L.), 42. Říčka (Sztefek, Machálek), 49. Říčka (Vydra, Pavlas), 51. Říčka (Vydra), 58. Prokop - 31. Jurča (Frieb, Trojan), 53. Diviš (Handl), 53. Zúbek (Rak, Skokan), 57. Frieb (Handl, Drábek).

HC Frýdek – Místek – VSK Technika Brno 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
17. Štubňa, 26. Krutil (Rozum) - 33. Jelínek (Kaňkovský, Žalud), 48. Bělohlávek (Mráz), 50. Habrovec (Rajnoha).