David Galvas posílí orlovskou obranu

Tomáš Salamon, 19.11.2010 Stejně jako Vladimír Luka, i další posila k nám míří z polského Sosnowce. Pětatřicetiletý obránce David Galvas si vyzkoušel českou, slovenskou a polskou nejvyšší soutěž. Má na svém kontě velké množství prvoligových startů a nyní se stane oporou zadních řad Olejářů.

První extraligové starty si připsal za Opavu v letech 96 – 98. V této dvouletce stihl nastoupit do třiaosmdesáti zápasů a z postu obránce zaznamenal 15 bodů za 6 gólů a devět nahrávek. Následovala krátká štace v Polsku a návrat do Opavy, která však v tu dobu byla už prvoligová. Rok 2002 byl pro novice v našich řadách ve znamení první sezony na slovenském území. V trenčínské Dukle si během čtyřiapadesáti zápasů připsal osm bodů(4+4) a jeho hodnocení +/- činilo více než solidních +10. Sám tuto sezonu hodnotí jako svou nejvydařenější. Ze Slovenska mířil zpět do polského GKS Tychy. Zde hrál dva roky a poté se vrátil na Slovensko, kde ve Skalici nezažil zrovna vyvedenou sezonu, hrozivá bilance -33 v tabulce pravdy jej poslala pro další rok na havířovský stadion. V havířově působil tři roky, během kterých se stihl na jeden zápas objevit i v dresu Vítkovic. S odchodem z Havířova David první ligu neopustil. Vydal se na led Šumperka a později do Vrchlabí. Poslední sezónu strávil v polském Zagłębie Sosnowiec, kde zahájil i sezonu letošní. Ve svém týmu platil za nejproduktivnějšího a nejuznávanějšího obránce, ale stejně jako Vladimír Luka se nedočkal patřičného finančního ohodnocení. Nyní oblékne orlovský dres a připraven bude už tuto sobotu v Novém Jičíně.

Narozen: 30.5.1975
Odchovanec: Opava