Dorost porazil Jičín 7:2, o den později mu Opava nastavila zrcadlo

Tomáš Salamon, 21.09.2016 Parádní výkon podali naši dorostenci na domácím ledě s Novým Jičínem, který přejeli 7:2. Jenže o den později jim stejný příděl uštědřila Opava. A to i přesto, že Orlová po dvou třetinách vedla 0:2. "Ve třetí třetině jsme odešli fyzicky. Narozdíl od Opavy, která předchozí den odpočívala, měli kluci v nohách zápas z předešlého dne," pojmenoval hlavní příčinu selhání ve třetí třetině trenér Petr Tomis.

18.09.2016 od 14:30

HC Slezan Opava - HC Orlová 7:2 (0:2,0:0,7:0)

Branky a nahrávky ORL: 2. Jančar, 18. Jančar (Zielinski). Vyloučení: 2:9 + Machaczek (ORL) 5+do konce. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 0:2,7:2.
Opava: Haas (Zamazal) - Prchna, Kocián, Pědor, Zmarzlák, Lhotský, Adamczyk, Poledna, Horný, Římský, Haasová, Buršík, Černý, Kovačič, Tomsa
Orlová: Piekar (58. Doliška) - Zielinski, Mrozek, Chod, Machaczek, Kaleta, Jančar, Švec, Jeník, Stromko, Špacír, Gula, Valový
17.9.2016 od 10:00

HC Orlová - HC Nový Jičín 7:2 (4:1,2:1,1:0)

Branky a nahrávky: 6. Stromko (Machaczek), 9. Švec (Jančar), 12. Jančar, 19. Stromko (Jeník), 21. Jančar (Mrozek), 39. Švec (Kaleta), 56. Jančar (Kaleta) - 19. Hájek (Monsport), 31. Zurtek. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 7:2.
Orlová: Doliška (Piekar) - Zielinski, Machaczek, Chod, Moldřík, Švec - Kaleta, Jančar, Kanaloš, Jeník, Špacír, Stromko, Gula, Blatoň, Valový
Nový Jičín: Kraina - Skácel, Hájek, Kožený, Cuibo, Kysučan, Holáň, Žádek, Monsport, Benýšek, Schmidt, Studčka, Zurtek, Palacký, Jakubů, HOn

Petr Tomis, trenér Orlové:

Dvě třetiny jsme hráli přesně to, na čem jsme se v šatně domluvili. Tedy hodně aktivní hokej, kdy jsme soupeře přehrávali a z toho si vytvořili hodně šancí. Výsledek mohl být po těch dvou třetinách klidně i vyšší. Třetí třetina už nebyla z naší strany v takovém pohybu jako dvě předešlé, ale vyhráli jsme ji 1:0. S výkonem kluků z mé strany panuje spokojenost, ale je to teprve začátek. Ještě máme hodně práce před sebou, abychom se mohli prezentovat podobnými výkony a výsledky i nadále.