Béčko zvládlo derby a v Bohumíně vyhrálo

Petr Sobol, 07.10.2013 Orlovský B tým po domácí porážce s Horním Benešovem čekalo důležité derby na ledě Bohumína. Hosté do něj vstoupili skvěle a už po třech minutách vedli 2:0. Vedení už nepustili a podporováni orlovskými fanoušky oslavili zaslouženou výhru 5:2.

06.10.2013 od 17:00

HC BOSPOR Bohumín - HC Orlová 2:5 (1:3,1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: Vidlák (Maček, Heidler), Dusík (Spusta. Vidlák) - 2. Pavlát (Hanzl), 3. Tatarčík (Kotásek), 17.Hanzl (Pavlát, Klečka), 48. Grepl (Ciupa), 60. Kotásek (Zámečník,Tatarčík). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:8. Využití: 1:3. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:2,1:2,1:3,2:3,2:5.
Orlová: Seifert (Kolář) - Novák, Zámečník, Plášek, Tatarčík, Kotásek - Csobok, Onderek, Matějíček, Ciupa, Grepl - Pytlík, Regoš, Hanzl, Pavlát, Klečka - Srba, Dubnický, Šustek, Vysloužil, Kanaloš.
Do orlovské branky se postavil Seifert, který podal velmi dobrý výkon a už ve druhé minutě sledoval, jak se na druhé straně prosadil Pavlát. O pár vteřin později bylo na orlovské lavičce ještě veseleji, na 2:0 zvyšoval Tatarčík. Domácí sice na jeho branku odpověděli, ještě do přestávky ale vrátil Orlové dvougólové vedení Hanzl.

Druhou třetinu však vyhrál Bohumín 1:0 a do posledního dějství vstupovali Orli pouze s jednogólovým vedením. Klid na hokejky vnesl ve 48. minutě Grepl, definitivní pojistku přidal v samém závěru Kotásek. Svěřenci Petra Česlíka tak vyhráli 5:2 a hráči si vychutnali vítězství asi s padesátkou fanoušků, kteří na derby z Orlové dorazili.