17.01.2015

HC Orlová - HK Krnov 4:4 (-:-, -:-, -:-)

Branky a nahrávky: Wita(Lerch), Mlýnek(Bednář), Firla(Wita,Lerch), Frýda Jakub - Dočkal,Nádeníček,Michalčík,Dočkal
Orlová: Hamrozi,Gomola-Mlýnek,Frýda Jakub,Firla,Vadovič,Klosko,Wita,Lerch,Kůrka Jan, Pail Václav,Pail Vojtěch,Bednář
Krnov: HK Krnov-Svatoš-Sovadina,Dočkal,Platzek,Vitů ,Rybář,Nádeníček,Michalčík, Lerbletier,Cileček, Krváč,Záhumenský,Pavlík,Schoppík
Kluci sehráli v letošní sezóně teprve druhý zápas na velkém hřišti. Ani v tomto zápase nebyli pokořeni a vybojovali cenné vítězství. Vše začalo již v průběhu týdne, kdy jsme se dozvěděli,že naši čtvrťaci i třetáci sehrají svůj zápas v "NOVÉ WERK ARÉNĚ". Pravda kluci to z větší části nevnímali.Všímavějším to došlo již v autobuse, kdy postřehli, že řidič v Třinci odbočil jinde, než obvykle, jiným to došlo při vystupopání, kdy se ocitli před jinou halou než znají a ostatní zírali při vstupu do haly. Kde to jsme? - to byla nejčastější otázka.To však naši borci ještě netušili co na ně čeká... . Někteří zůstali již před šatnou, kde byly rotopedy.Ti zvědavější postupně vešli a začal šrumec.Je zbytečné a nevystižitelné popisovat jejich úžas. Pro mnohé skončil zápas dříve než ještě začal! Velikost a vybavení šatny všechny kluky ohromil-jední pobíhali dokola a nestíhali pojmout, kde se to dnes ocitli, druzí stáli uprostřed a zírali s otevřenou pusou a zbytek sepisoval pořadník u masážního stolu, který byl součásti šatny. Jelikož naši kluci dorazili na zápas v 10 hráčích s dvěmi brankáři mohlo rozcvičení před zápasem proběhnout v šatně.Trenér kluky samozřejmě vytáhl ven, ale při počtu našich borečků a velikosti šatny by to nebyl problém. Před trenérem stal nelehký úkol. Musel probrat kluky z "pohádky" a připravit je k zápasu. Když se mu to pomalu povedlo, kluci šli na led. Vstoupili na led a většina jako by stála na bruslích poprvé.Rozhlíželi se kolem sebe, pak nad hlavy a jestli se našel ješte mezi nimi některý, který nebyl překvapen a v úžasu, tak teď už nebyl žádný. Sami rodiče si užívali vybavení a všeho kolem sebe, natož pak malí kluci. Všichni se báli ať jen nezapnou kostku u stropu haly, protože by už asi bylo po zápase. Nikdo z nás však netušil,že dnešní "hokejovou pohádku" završí i naši borečci na ledě. Myslím si, že ať by byl výsledek zápasu jakýkoliv, už jen sehrání samotného zápasu v nové hale bylo pro všechny zážitkem. Zápas byl završen hrou domácího týmu bez brankáře. V "Orlovském minikotli"se nenašel nikdo, kdo by konec zápasu sledoval v sedě. Všichni stáli a povzbuzovali kluky až do závérečné sirény. Dle výsledku to vypadá, že zabojoval jen jeden z nich, ale opak byl pravdou. Vybojovaná výhra byla dílem všech kluků včetně obou gólmanů, kteří se v polovině zápasu vystřídali.Hokejový sen, pohádka skončila výhrou a myslím si, že většina kluků si dnešní den bude pamatovat hodně dlouho!! Hoši děkujeme za příjemné sobotní odpoledne a přejeme ať Vám neporazitelnost vydrží co nejdéle.