Určitě mě to bude něco stát, smál se po zápase střelec hattricku Petr Grygar

Petr Sobol, 16.01.2011 Střelecky se probudil v pravou chvíli. Stálice orlovské sestavy se v letošní sezoně střelecky trápila, ale probuzení přišlo v ten správný čas. Petr Grygar se blýskl hattrickem na novojičínském ledě, kde dovedl Olejáře k zasloužené, ale tvrdě vybojované výhře. Dobře ale ví, že ho tento hattrick něco v kabině bude stát. Vítězná orlovská série tak pokračuje a nejen Grygar věří, že se prodlouží i v následujících zápasech.

Tento článek patří k zápasu NJI - ORL 5:7

Váš zápas se proměnil v gólovou přestřelku. Přesto jste stále vedli, je proto výhra zasloužena?

Myslím si, že jsme po celý zápas byli lepší. Věděli jsme, co Jičín hraje, dvakrát jsme vedli o dva góly a mohli si to v klidu pohlídat. Ale bohužel jsme je nechali vždycky srovnat nebo se dotáhnout na jeden gól.

Čím to, že se domácí vždy dotáhli? Bylo to vašimi chybami nebo hráli tak dobře?

Určitě to bylo našimi chybami. Už za stavu 3:1 jsme si nechali dát dva góly během třiceti sekund a zbytečně je vrátili do zápasu.

Kdy jste definitivně věděli, že máte vyhráno?

Definitivní to bylo po závěrečném hvizdu. (pousměje se) Ale hodně nám pomohl gól na 7:5, který padl asi dvě minuty před koncem. To už jsem věděl, že to nepustíme.

Vy sám jste dal hattrick, takže jste zápas prakticky rozhodl. Jak jste své góly viděl?

Dostal jsem tři výborné přihrávky, jednou skoro do prázdné a dvakrát jsem byl sám před brankářem, takže to bylo celkem jednoduché. (směje se)

Dal už jste v Orlové nějaký hattrick? Čeká vás nějaké zápisné?

V Orlové jsem už dost dlouho, takže hattrick nějaký byl. Ale určitě mě to bude něco stát. (znovu se pousměje)

V posledních duelech se vám tolik střelecky nedařilo. Takže jste určitě rád, že to tam tolikrát spadlo...

Tak mě se nedaří střelecky celou sezónu. Takže jsem za ty góly moc rád a snad mi to tam konečně začne padat.

Znovu jste hrál po boku Ivana a Studeného. Zdá se, že vám tato formace vyhovuje?!

Trenér nás dal dohromady na poslední třetinu proti Přerovu a teď nás tak nechal. S oběma se mi hraje dobře, dneska nám to vyšlo, tak doufám, že nám to bude padat i v dalších zápasech.

Nadstavbu jste začali dvěma výhrami. Vypadá to, že forma přišla v ten pravý čas?

Řekli jsme si, že je třeba hrát zodpovědně ze zadu. Zatím se nám to daří, tak doufám, že to vydrží co nejdéle.

Před vámi jsou dva těžké duely. Kolik z nich berete bodů?

Určitě chceme šest bodů. Šumperk jsme porazili minulý týden, tak věřím, že ten výkon zopakujeme. A Havířovu máme co vracet, takže snad to derby konečně vyhrajeme.