Vše šlape, jak má, chválí si střelec Valchař

Petr Sobol, 13.09.2010 Dva zápasy, dva góly. Takovou bilancí se pyšní mladý orlovský útočník Radim Valchař, který na ledě Valašského Meziříčí vstřelil zřejmě rozhodující branku. Čeho si však cení ještě více jsou výkony, jaké Olejáři v úvodu sezony předvádí.

Tento článek patří k zápasu VAL - ORL 4:6

Na kontě máte dva zápasy, dvě výhry, dvanáct vstřelených branek. Co víc si přát?

Lepší začátek jsme si asi ani přát nemohli. Ale zatím jsou za námi jen dva zápasy a my se tím rozhodně nesmíme ukolébat.

Hokejisté Valašského Meziříčí měli určitě v hlavách debakl z Přerova. Projevilo se to na jejich výkonu?

To já netuším. Je ale jasné, že prohrát tak vysoko úvodní zápas není nic pozitivního. Myslím si však, že každý zápas je jiný a Valmez určitě doma předvedl, že stále patří ke špičce celé ligy.

Stejně jako v prvním zápase jste dali hodně rychlou branku. Byl to váš záměr?

Dát rychlou branku si přeje každý tým. Přeci jen to pak tým uklidní a hraje se lépe. Ale náš záměr bych spíše nazval dostat se do tempa, hodně bruslit a střílet. To, že jsme opět dali rychlou branku, je jen důsledek toho, že každý makal.

Hvězdou utkání se stal Marek Ivan. Co na jeho výkon říkáte?

Mára si to určitě zasloužil. My jen můžeme být rádi, že tady máme hráče jeho kvalit. Já jen doufám, že mu ta forma vydrží co nejdéle. (směje se)

Také vám se hodně daří. Dva zápasy, dva góly. Jste se sebou spokojený?

Daří se celému týmu a to je v tuto chvíli nejdůležitější. Je jedno, kdo ty branky nakonec dá, hlavní je, že vyhráváme.

Vaše trefa však znamenala otočení zápasu na 3:2. Byl to rozhodující moment zápasu?

Obrátit skóre na svou stranu vždy pro tým znamená velké povzbuzení. Určitě to byl důležitý gól, do konce třetiny jsme přidali ještě jeden a pak už to bylo jen o tom, co jim dovolíme.

Část přípravy jste trénoval ve Vítkovicích. Proč jste se nakonec neprosadil a co vedlo k vašemu návratu do orlovské kabiny? Bylo ve hře i něco jiného?

Ve Vítkovicích jsem odtrénoval celou letní přípravu, začal jsem i na ledě. Bohužel na mě však nezbylo místo, nebudu si namlouvat, jestli jsem na to neměl. Dnešní hokejová doba v Česku není bůhví jaká. Orlová mě napadla hned poté, co jsem věděl, že za Vítkovice hrát nebudu.

Zdá se, že v týmu vše šlape. Zapadli tedy noví hráči dobře a panuje v týmu ta pravá hokejová atmosféra?

V týmu je pohoda a to zatím vše šlape, jak má. Ale jak jsem říkal, jsme teprve na začátku.

Před sebou máte silný Hodonín? Věříte v třetí výhru?

Já věřím, že porazíme i Hodonín. Pokud budou všichni šlapat naplno, tak tomu věřím. Vše máme jen a jen ve svých rukách.