Dvakrát jsem se pořádně zapotil, smál se hrdina Iláš

Petr Sobol, 03.10.2010 Sobotní duel mezi Orlovou a Opavou měl jasného vítěze – Davida Iláše. Opavský gólman přes léto sice laboroval se zraněním, ale to, co předváděl na ledě Oil Plus Areny přivádělo k šílenství všechny orlovské hráče i diváky, kteří už několikrát křičeli „Gól“. Iláš však působil jako čaroděj a právem byl označen nejlepším hráčem Slezanu. Jak ale po zápase v dobré náladě přiznal, několikrát u něj stálo potřebné štěstíčko a také se pořádně zapotil.

Tento článek patří k zápasu ORL - OPA 1:3

Jako prvnímu celku se vám letos povedlo dobýt orlovský led. Jak moc jste spokojeni?

Určitě hodně. Jsou to super tři body, které se nám hodí do tabulky. Teď už jen uvidíme, jak nám naše forma dlouho vydrží.

Co si myslíte, že zápas rozhodlo?

Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany. Na začátku třetí třetiny jsme ze dvou protiútoků dali dva rychlé góly a bylo to.

Vy sám jste předvedl vynikající výkon. Orlovští hráči už se několikrát radovali, ale vy jste ještě stihl zasáhnout…

Je pravda, že u mě dneska stálo štěstíčko. Dvakrát jsem tam střelu snad ani neviděl, trefilo mě to, puk šel do tyčky, ven, bylo to divoké. Asi dvakrát jsem se pořádně zapotil.

Svým výkonem jste hodně k výhře pomohl. Byl jste vyhlášen nejlepším hráčem Slezanu. Takže asi spokojenost?

Když se vyhrává, tak jsou spokojeni všichni. Samozřejmě, že i já.

Říká se, že Opava chce přivést ještě jednoho gólmana. Myslíte si, že by vám tato konkurence pomohla?

Nevím, jestli je to pro mě zrovna dobře. Ale záleží na trenérech, jak tuto otázku vyřeší.

Úvod do sezony vám vyšel na výbornou. Jak vám pomůže tato výhra?

Zatím je to dobré. Jsme na vítězné vlně, což je super. Drží se nás také štěstíčko, tak snad nám co nejdéle vydrží.